Yukarı Çık
 
Çiftlikköy İlçe Emniyeti'nden ‘Huzur Toplantısı’
11 Ekim 2018 Perşembe 17:00:08
373 kez okundu.

 

 

İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş:

'HALKIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ'

 

Çiftlikköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, halkı hırsızlık, dolandırıcılık ve uyuşturucu ile mücadele konularında bilgilendirdi. İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, vatandaşlara yeni dolandırıcılık teknikleri ile şu ana kadar yaşanılan bazı dolandırıcılık olayları hakkında bilgiler verdi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

 

Polis-halk ilişkilerinin kuvvetlendirilmesi ve bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla Çiftlikköy Emniyet Müdürlüğü, bilgilendirme toplantıları yaparak vatandaşları uyarıyor. Çiftlikköy Özdilek AVM Konferans Salonu’nda yapılan halk toplantısında vatandaşlar çeşitli konularda bilgilendirildi.

Dolandırıcılığı anlattı..

İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, vatandaşlara yeni dolandırıcılık teknikleri ile şu ana kadar yaşanılan bazı dolandırıcılık olayları hakkında bilgiler verdi. Devletin hiçbir şekilde telefon ile vatandaştan para istemeyeceğini belirten Kocabaş, bu tür durumlarda muhakkak 155 polis hattının aranmasını istedi. Özellikle son dönemlerde artan telefon dolandırıcılığı konusunda halkın daha dikkatli olmasını isteyen Kocabaş, dolandırıcıların kendilerini savcı, polis veya benzeri kamu görevlisi olarak tanıttığını ve bu şekilde para talep ettiğini belirtti.

'Halkın desteği çok önemli'..

Kocabaş, “Bizim için halkın desteği çok önemli. Çünkü halkımız mahalle ve sokağına gelen yabancı kişileri tanır. Eğer bu kişilerden şüphelenmişse mutlaka 155’i aramalı ki biz hemen gelelim. Bulunduğumuz bölgede hırsızlık olaylarının tümüyle önlenmesi mümkün olmasa da, mutlaka azalacaktır. Bizim kapımız herkese açık. Bizim yanımıza şikayet için veya bezeri konulardan değil, ziyarete de gelin. Nasıl biz sizlerin yanınıza çay içmek, sohbet etmek için geliyorsak sizler de gelin” dedi. Bu tür bilgilendirme ve kaynaşma ziyaretlerini artıracaklarını ifade eden Kocabaş, “İlçemizin tamamında bu toplantıları gerçekleştireceğiz. Halkımızı bilinçlendirip, hırsızlık, dolandırıcılık ve uyuşturucu ile mücadele konularında bilgilendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı