Yukarı Çık
 
‘Bir isterse, beş olur’
10 Ekim 2018 Çarşamba 14:36:35
335 kez okundu.

YALOVA TERMAL FEN LİSESİ’NDEN ANLAMLI PROJE

 

 

 

Ebru HASBULAT

 

2017-2018 eğitim-öğretim döneminde LGS sonuçlarına göre ülkemizdeki binlerce lise arasından ilk 100 lise arasına girmeyi başaran Yalova Termal Fen Lisesi; iki milyon üç yüz bin öğrencinin katıldığı üniversite sınav sonuçlarında da ilk bine 4 öğrenci yerleştirdi. Ayrıca ilk 1001-2000 arasında 4 derece, 2001-5000 arasında 9 derece, 5001-10000 arasında 7 derece, 10001-15000 arasında 12 derece, 15001-20000 arasında 9 derece alan ve öğrencilerini ülkemizin önde gelen üniversite ve bölümlerine yerleştirmeyi Yalova Termal Fen lisesi, yaptığı sosyal projeleriyle de göz dolduruyor.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında 22 destekleme ve yetiştirme kursu açan, 13 sportif takım ve 4 TÜBİTAK olimpiyat takımı kuran, 3 sanatsal kurs açan Fen Lisesi, bilimden sanata, teknolojiye ve spora kadar etkin çalışmaların yürütüldüğü ve gün itibariyle proje tabanlı okul uygulamaları kapsamında öğrencilerin çok çeşitli projelerle öne çıktığı bir okul oldu.

‘Bir isterse, beş olur’ projesi de okul müdürlüğü himayesinde başlatılan, öğrenci-öğretmen ve okul destek personelinin yürüttüğü sosyal bir proje. Aylık aralarında en az 1 TL gibi sembolik bir rakamla isteyenin bağış yaptığı projede, okulda ihtiyacı bulunan öğrencilerinin aylık masrafları karşılanıyor. Okul Müdürü C. Cem Akıncı, ‘bir isterse, beş olur’ projesinde; sosyal yardımlaşma kültürünün artırılması, birliktelik duygusunun aşılanması, toplumdaki ihtiyaç sahiplerinin fark edilmesi, sembolik rakamlarla bile olsa bir araya gelindiğinde büyük işler başarılabildiğinin gösterilmesi amacıyla çıktıkları yolda, aylık 175 TL olarak ihtiyaç duyan öğrencilere burs vermeyi başardıklarını belirtti. Projeden hareketle okul aile birliğinin de ayrı bir çalışmayla veliler olarak katıldıkları kampanyayla aylık 15 öğrencinin bursa kavuştuğunu söyleyerek; sosyal sorumluluk projelerinin amaçlarına ulaştığını belirtti.

‘Bir isterse, beş olur’ projesinin kendileri için de çok anlamlı bir proje olduğunu belirten Akıncı, geleceğin doktor, mühendis ve bilim adamlarının, yöneticilerinin maddi imkânlardan dolayı sıkıntı yaşamaması ve önceliklerinin okul hayatı olduğunu düşünmelerini sağladıkları için mutlu olduklarını dile getirerek, öğrenci ve öğretmenlerine, destek personeline ve velilere hassasiyetleri ve destekleri için teşekkür etti. Ayrıca okulda düzenlenen törenle tüm öğrenciler adına sınıf başkanlarına projeye destekleri için teşekkür belgeleri, okul idarecileri tarafından takdim edildi.

 

 

 

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı