Yukarı Çık
 
Altınova’da yol seferberliği
10 Ekim 2018 Çarşamba 14:31:27
371 kez okundu.

 

 

Altınova Belediyesi, ilçe genelindeki yollarda hummalı bir çalışma başlattı. Altınova Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Ebru HASBULAT

 

MOBESE, doğalgaz, elektrik hatlarının yer altına alınması, Telekom çalışmaları gibi nedenlerden dolayı bozulan yolların yeniden yapımı, tamir ve tadilatının en kısa zamanda tamamlanacağını ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Yollarımız en kısa sürede ilçemize yakışır hale gelecek. Bunun için ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor” dedi.

SATHİ KAPLAMA..

Altınova Belediyesi Fen İşleri Amiri İnşaat Mühendisi Kubilay Karaca ve Altınova Belediyesi Fen İşleri Garaj Amiri Yusuf Yılmaz, yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdiler: “Çavuşçiftliği tersane tarafı içerisindeki ara yollar dahil olmak üzere 3 Evler içerisindeki ve Altınova sınırları içerisindeki tüm tarla yolları dahil toplamda yaklaşık 95 bin metrekare sathi kaplama yapımı planlanmakta. Ekim 2018 tarihi itibariyle 40 bin metrekaresi tamamlandı. Hava şartlarının el verdiği koşullarda dökümlere devam edilmektedir.

PARKE İMALATI..

Mimar Sinan Caddesi ve ara sokaklarda, Stadyum Caddesi’nde ve Hersek sahilde parke yapım imalatlarına başlandı. Yol yapımlarına müteakip kanalizasyon ve su hatlarında revizyona gidildi. Bu bölgelerde toplamda 45 bin metrekarelik alanda çalışma gerçekleştirildi.

SICAK ASFALT..

Parça parça ilçe içerisinde tüm yollarda tamirat ve yeniden asfalt çalışmalarına başlandı. Trabzon Mahallesi’nin tamamı, Karayolları yan kısmı, yeniden serim için planlanan bölgelerdir. İlçe içerisinde parça yollara ise serimler tamamlanmıştır. Toplamda 1450 ton asfalt serimi yapıldı. Fakat 5 bin ton kadar döküm planlanıyor.”

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı