Yukarı Çık
 
‘Yalova; ikinci Fethiye olacak’
8 Ekim 2018 Pazartesi 16:15:39
497 kez okundu.

Yamaç paraşütleri Paşaköy’de gökyüzünü renklendirdi

 

 

 

 

Yalova Havacılık ve Spor Kulübü Derneği’nde yamaç paraşütü eğitimlerini tamamlayan sporcular, Paşaköy’de düzenlenen Havacılık Festivali’nde gösteri uçuşu yaptılar.

 

Çevre illerden de yoğun bir katılımın olduğu festivalde konuşan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Önümüzdeki yıllarda bu organizasyonu daha da genişletmek adına çalışmalar yapacağız ve kentimizi ikinci Fethiye-Ölüdeniz konumuna, hatta daha ileriye taşıyacağız” dedi.

 

Ebru HASBULAT

 

Yalova Belediyesi ile Yalova Havacılık ve Spor Kulübü Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu ‘Havacılık Festivali’ Yalova’da Paşaköy mevkiinde gerçekleştirildi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da katıldığı festival için çevre illerden gelen yüzlerce kişi, havacılık sporunu gerçekleştirmek üzere Paşaköy mevkiine akın etti.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Yalova Havacılık ve Spor Kulübü Derneği’nin başlatmış olduğu ‘Bağımlı Olma Sportmen Ol, Bağımlı Olma Sağlıklı Ol, Bağımlı Olma Sosyal Ol’ projesi kapsamında genç bireyleri sanat, spor ve kültürle buluşturarak, her türlü kötü alışkanlıklarından uzak durmaları amaçlanıyor.

Yalova Havacılık ve Spor Kulübü Derneği adına konuşan Nuri Baş, “Bakanlık tarafından yılbaşında onaylanan projemiz kapsamında sporcularımıza 10 ay eğitim verildi. Model uçak kursu, tiyatro eğitimi, perküsyon kursu, yamaç paraşütü eğitimlerini tamamlayan sporcularımız bugün gösterilerini yapmak üzere Havacılık Festivalimize katıldılar” diye konuştu.

‘YALOVA’NIN GÜZELLİKLERİ SAYMAKLA BİTMEZ’..

“Çevre, doğa ve cazibe kenti Yalova’mızda doğa sporlarının merkezi olması için elimizden geleni yapacağız” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, şöyle konuştu: “Yalova, Türkiye’nin en küçük yüz ölçümüne sahip ili. Sadece 850 kilometre kareden oluşuyor. Yeşil ve mavinin buluştuğu, % 58’i resmi tescilli ormanla çevrili bir kent. Bugün çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çevre illerden oldukça yoğun bir katılım oldu. Yalova’nın doğa sporlarının merkezi olması için Nuri Başkan ile beraber elimizden geleni yapacağız.”

‘BURASI FETHİYE-ÖLÜDENİZ DEĞİL YALOVA’

Başkan Salman, “Organizasyonun yapıldığı konum çevresine hakim bir nokta. Buradan İznik Gölü, Gökçe Barajı, İstanbul ve Marmara Denizi net bir şekilde izlenmekte. Buraya gelen sporcularımız kentimizi bu sporun en fazla yapıldığı yer olan Fethiye-Ölüdeniz’e benzettiklerini dile getirdiler. Kentimizin doğal güzelliklerini spor ile birleştirerek Yalova’mızı cazibe merkezi haline getirmemiz mümkün. Önümüzdeki yıllarda bu organizasyonu daha da genişletmek adına çalışmalar yapacağız ve kentimizi ikinci Fethiye, Ölüdeniz konumuna, hatta daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı