Yukarı Çık
 
‘HER FIRSATTA SAHADA OLUN!’
5 Ekim 2018 Cuma 17:40:00
571 kez okundu.

Yalova İl Müftülüğü tarafından ‘Camiler ve Din Hizmetlerine Adanmış Ömürler’ konulu konferans gerçekleştirildi

 

Vali Tuğba Yılmaz, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda din görevlilerine bu sözlerle seslendi..

 

 

  • Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Müdürü Dr. Fatih Kurt’un katılımı ile ‘Camiler ve Din Hizmetlerine Adanmış Ömürler’ konulu konferans programı gerçekleştirildi.

 

..”Acımızda, sevincimizde, dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim öğrenirken yanımızdalar. 15 Temmuz gecesi milletimizin dik duruşunda okudukları salalarla yanımızdalar. Biz de onların yanlarındayız.”

 

..” Onlara naçizane bir tavsiyem var, her fırsatta sahada olsunlar. Vatandaşlarımızın sevinçlerine ve üzüntülerine ortak olurken bu ilişkileri sıcak tutsunlar. Çünkü bizim vatandaşımız kendisine bir adım atıldığında o iki adım gelir. Din görevlilerimizin de bu samimiyetle görev yaptıklarına inanıyorum.”

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla İl Müftülüğü tarafından ‘Camiler ve Din Hizmetlerine Adanmış Ömürler’ konulu konferans programı düzenlendi. RDKM’de gerçekleşen konferansı; Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Müdürü Dr. Fatih Kurt gerçekleştirdi. Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

‘Aidiyet duygusunu pekiştirmek üzere’..

Programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Turgut Açari yaptı. Açari, “Hem camilerimizi hem de din görevlisi kardeşlerimizi görevlerine motive etmek, performanslarını arttırmak, aidiyet duygularımızı pekiştirmek açısından son derece faydalı bir konferans gerçekleştireceğiz. Programlarına bizi de dahil eden değerli Genel Müdürümüze şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Programımız hayırlara vesile olsun” dedi.

‘Onların yanlarındayız’..

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, “Din görevlilerimiz çok önemli bir görev icra ediyorlar. Hem beşeriyete hem de mahremiyette önemli bir vazife üstlenmiş durumdalar. Acımızda, sevincimizde, dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim öğrenirken yanımızdalar. 15 Temmuz gecesi milletimizin dik duruşunda okudukları salalarla yanımızdalardı. Biz de onların yanlarındayız. Onlara naçizane bir tavsiyem var, her fırsatta sahada olsunlar. Vatandaşımızla sohbetlerde bulunup, komşuluk ilişkilerini önersinler. Vatandaşlarımızın sevinçlerine ve üzüntülerine ortak olurken bu ilişkileri sıcak tutsunlar. Çünkü bizim vatandaşımız kendisine bir adım atıldığında o iki adım gelir. Din görevlilerimizin de bu samimiyetle görev yaptıklarına inanıyorum. Bu vesile ile Din Görevlileri Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Müdürü Dr. Fatih Kurt, ‘Camiler ve Din Hizmetlerine Adanmış Ömürler’ konulu konferansını gerçekleştirdi.

 

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı