Yukarı Çık
 
MİNİBÜSÇÜLERE YENİ DÜZENLEME
3 Ekim 2018 Çarşamba 17:26:43
1026 kez okundu.

 

 

Toplantıda kent içi ulaşımı sağlayan minibüs şoförlerinin çalışma ve hizmet yönetmeliklerinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik ile birlikte minibüs şoförlerine sıkı kurallar geldi.

 

Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin:

'BU ÇALIŞMA ÜYELERİMİZİ ZORA SOKAR'

 

Mecliste,  yönetmeliğin davranışlar ve yaptırımlar kısmına, ‘Yönetmeliğe aykırı davranışlarda bulunan toplu taşıma araçların sürücülerinin aynı yıl içerisinde 2 defa Yalova Belediyesi Encümeni’nden cezalandırılması halinde toplu taşıma araç kullanım belgeleri iptal edilir’ eklendi.

Ulaşım Hizmetleri Müdürü Kaan Dumantepe, yapılan değişiklikler hakkında meclisi bilgilendirdi. Dumantepe, yönetmelikteki değişikler ve ilaveler ile toplu taşıma araçlarında çalışan şoförlerin daha da disiplin altına alınmasının amaçlandığını söyledi.

 

Haber / Zeynep TAŞTAN

Yalova Belediye Meclisi’nin son oturumu dün yapıldı. Toplantıda, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Kaan Dumantepe, yapılan değişiklikler hakkında meclisi bilgilendirdi. Yalova Minibüsçüler Odası Başkanlığı tarafından gelen teklif üzerine değişiklik çalışması yapıldığını belirten Dumantepe, yönetmelikteki değişikler ve ilavelerin, toplu taşıma araçlarında çalışan şoförlerin daha da disiplin altına alınmasını amaçlandığını söyleyen Dumantepe, 6 ayda bir yapılacak eğitimlerle sürücülerin daha da bilinçlendirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi. Mecliste,  yönetmeliğin davranışlar ve yaptırımlar kısmına “Yönetmeliğe aykırı davranışlarda bulunan toplu taşıma araçların sürücülerinin aynı yıl içerisinde 2 defa Yalova Belediyesi Encümeni’nden cezalandırılması halinde toplu taşıma araç kullanım belgeleri iptal edilir” eklendi.

'Uygulamalar yapılsın'..

Mecliste kendisine söz verilen Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin, “Bu, üyelerimizi zora sokacak bir çalışma. Biz eksikliklerin giderilmesini istiyoruz. Duraklamalarla ilgili, cep telefonuyla konuşmalarıyla ilgili emniyet gerekli çalışmaları yapıyor. Uygulamalar yapılsın. Biz uygulamaların yapılmasından yanayız” dedi. CHP Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik ise, "Mevzuatlar, denetimler, bunların çözüm değil. Önemli olan mevzuata uymaktır. Burada bu işi çözecek kişiler araçları kullanan kişilerdir” ifadelerine yer verdi.

Komisyona aktarıldı..

Toplantıda Yalova Belediyesi ile Yamintaş Taşımacılık arasında, 6 adet otobüs cinsi aracın Yalova Belediyesi’ne ücretsiz devri ile ilgili Belediye Başkanı Vefa Salman'a protokol yapma yetkisi verilmesi teklifi komisyona aktarıldı.

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


Haber Portalı