İpek Kağıt, 14. Kalite Gününü Kutladı

İpek Kağıt, 14. Kalite Gününü Fabrika Sosyal Tesislerinde gerçekleşen törenle kutladı.

 

Altınova’da faaliyet gösteren Eczacıbaşı’nın sektöründe lider kuruluşu İpek Kağıt, 14. Kalite Gününü Fabrika Sosyal Tesislerinde gerçekleşen törenle kutladı.

Yaklaşık 300 çalışanın katıldığı program Fabrika Müdürü Erdem Ülkümen’in açılış konuşmasıyla başladı. Ülkümen, İpek Kağıt’ın toplam kalite yolculuğundaki kilometre taşlarını ve başarılarını hatırlattı. Kuruluş için iş sağlığı ve güvenliğinin önemini anlatarak öncelikli hedefin iş güvenliği olduğunu vurguladı ve 2008 yılındaki iş kazasızlık oranının bugüne kadar ki en düşük oran olarak gerçekleşmesi nedeniyle tüm çalışanları kutladı. İş güvenliğinde 2009 yılı hedefinin çok daha çetin olduğunu paylaşarak çalışanların güvenli çalışma kurallarına uyması gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Başarılı geçen bir yılı geride bırakırken emeği olan yönetici ve çalışanlara teşekkür etti.

Ülkümen’in yaptığı açılış konuşmasının ardından Toplam Kalite Ödülleri Yürütme Prosedürüne göre başarılı takımlara ödülleri verildi. 

2008 yılı içerisinde kurularak çalışmalarını tamamlayan ve sunumlarını yapan geliştirme takımlarının değerlendirildiği Toplam Kalite Ödülleri Yürütme Prosedürüne göre 6 dalda verilen takım teşvik ödüllerinde, bu yıl  3 adet  takım ödüle layık bulundu. Toplam Verimli Bakım (TVB) ve 5 Adım takımlarının seçiminde ise, yıl içinde yapılan tetkiklerin sonuçları belirleyici oldu. Törende toplam 81 çalışan, geliştirme ve toplam verimli bakım takım çalışmalarında kazandıkları başarılar nedeniyle ödüllerini aldı.

2008 yılı içinde Nisan ve Ekim aylarında yapılan İş Güvenliği tetkikleri sonucunda TK Grubu ve Bakım Onarım bölümü çalışanlarının en başarılı iş güvenliği takımları olmaları nedeniyle toplam 164 çalışan birer çeyrek altın ile ödüllendirildi. İş Güvenliği Ödülü sertifikalarını Konverting Müdürlüğü İş güvenliği sorumlusu Mustafa Zerey ve Bakım Onarım Müdürlüğü İş Güvenliği Sorumlusu Şenol Eriç makine çalışanları adına aldı.

Bu yıl maliyet düşürme / verimlilik ödülünü “Kağıt Makinası-3 Vakum Sistemi ve Hamur Kasası Enerji Tasarrufu” takımı üyeleri kazandı.

Uygulama Geliştirme ödülünü “DH Formatı Uygun Olmayan Kraftların Kullanabilirliğinin Arttırılması” takımı üyeleri almaya hak kazandı.  

İş Güvenliği Ödülünü ise “Vinçlerde Çalışma Güvenliğinin İyileştirilmesi” takımı almaya hak kazandı.

Toplam Kalite kapsamında Atölyeler ve Ofisler kategorisinde verilen 5 Adım ödüllerini; atölyeler kategorisinde Su Depoları ve ofisler kategorisinde ise, Ürün Ambarı kazandı.

5 Adım komitesi kararı ile başarı gösteren iki, 5 Adım takımına da başarı belgesi verildi. Atölyeler Kategorisinde Sosyal Bina Yemekhanesi 5 Adım Takımı ve Ofisler Kategorisinde ise KM-2 Operatör Odası ve KM-1/2 Örnek Odası 5 Adım Takımı üyeleri başarı belgesi aldı.

Toplam Verimli Bakım ödülleri kapsamında 2008 yılı TVB tetkiklerinde en yüksek puanı alarak TVB Büyük Ödülü’nü Kağıt Makinesi-2 TVB Takımı alırken bu yıl TVB Başarı Ödülünü Tuvalet Kağıdı-3 ve Kutu Mendil TVB Takımları aldı.

Ayrıca, Toplam Verimli Bakım kurulu yıl içinde yapılan tetkiklerde büyük başarı gösteren; Tuvalet Kağıdı-4 Makinesi, Mendil-5 Makinesi, Dublaj Makinası-1, Kağıt Makinesi-3, Dublaj Makinesi-2, Tuvalet Kağıdı-5 Makinesi TVB Takımları Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

Altı dalda verilen Toplam Kalite Ödülleri’nin ardından 2008 yılı içerisinde en çok önerisi kabul edilen üç çalışan; Aykut Soybelli, Murat Aydemir ve Kadir Yavuz ödüllendirildi.

Toplam Kalite kapsamında verilen ödüllerin ardından Kıdem Ödüllerini vermek üzere Genel Müdür Sertaç Nişli sahneye davet edildi.

5, 10, 15 ve 20 çalışma yılını dolduran çalışanlar sertifika ve ödül aldı.

İpek Kağıt’ta 5 çalışma yılını dolduran, “Kadir Yavuz, Abdullah Yaman, Özgür Can, Yavuz Akkanat, Cüneyt Açık, Şeref Güçlü, Sibel Öksüz, Özgür Ozan Sezer, Behçet Kemal Kara” sertifika,

10 çalışma yılını dolduran, “Zeki Yücebaş, Ahmet Murat Ücekan, Bülent Karataş, Cem Öztürk, Fatma Gürses, Aydın Alacabağ, Türker Yılmaz, Ümit Zoraloğlu, Erol Düzgün, Erol Tuncer, Murat Öz, Oğuzhan Gündüz, Ömer Baykır, Ahmet Oral Budak, Mahmut Kara, Ferihan Genç, Murat Aydemir, Feramuz Çakmak, Ersin Polat, Cavit Kabataş, İrfan Ünal, Zeynel Algay, Ayhan Çevik, Hakan Odabaşı, Ergin Ergün, Muammer Çelik, Tamer Demirer, Metin Avcı, Ercan Gürbüz, Ercüment Dirik, Ufuk Selvi” altın rozet aldılar.

15 çalışma yılını doldurarak sertifika alan, “Necip Ük, İsmail Tetik, İskender Kazan, Metin Aydın, İsmail Yamak, Uğurcan Ergin, Yavuz Taşdan, Şenol Eriç” in ardından, kuruluşta 20 çalışma yılını dolduran,  “Yüksel Özbek, Okan Pak, Rıza Eryalçın” plaketlerini aldı.

Kuruluştan 2008 yılında emekli olan, “Ümmet Aktaş, Müslüm Erdoğan, Adnan Özel, Recep Özen, Aydın Karataş, Celal Küçük, Musa Dalbudak, Ali Ertatar, Beytullah Çorbacı, Salim Kızıltaş, Mustafa Fidan, Recep Yazıcı” ya hatıra sertifikaları verildi.

Sosyal Sorumluluk anlayışı çerçevesinde Dereköy Gazanfer Bilge Çocuk Yuvası’ndaki çocukları, sosyal hayatın içinde görebilmek, yurt sonrası yaşama hazırlanmalarına destek vermek üzere 2006 yılından bu yana “Bir Elimden de Sen Tut” projesinde gönüllü olarak büyük bir özveri ile çalışan Fatih Aktaş ve Ersin Küçükturan’a teşekkür sertifikası ve ödül verildi.

Son olarak, Ödül töreninin ardından İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli 2008 Yılı genel değerlendirmesini ve 2009 Yılı hedeflerini sunarak çalışanların sorularını cevapladı.

İpek Kağıt 14. Kalite Günü, kokteyl ile son buldu. Bülent Güler

 

 
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]