İDO, ESKİHİSAR-TAVŞANLI HATTINDA TEK KALMAYACAK..

M. Ali CANTÖRÜN

Feribotla araç ve yolcu taşımacılığında yaşanan sorunlara çözüm bulma ve alternatif geliştirme çalışmaları devam ediyor.. Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret A.Ş., 12 yıl önce başlattığı projeyi nihayet yaşama geçiriyor.. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, “İDO ile rekabete hazırız” dedi..

Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, Eskihisar-Tavşanlı arasında feribotla araç ve yolcu taşımacılığında faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, gazetemizi ziyaretinde yaptığı açıklamada, Eskihisar-Tavşanlı arasındaki deniz taşımacılığında sona yaklaştıklarını söyledi.

Yeni feribotlar hem daha hızlı hem daha konforlu ve kullanışlı olacak..

Aydın, yasal prosedürler tamamlandığında, halen hazırda bulunan feribotların yanında kiralayacakları ile birlikte toplam 8 adet feribot ile kira sözleşmesi yapacaklarını söyledi. Hem halkın menfaatine adil bir rekabet ortamı oluşturmak istediklerini hem de daha hızlı, daha konforlu, daha hesaplı bir deniz ulaşımının sağlanmasını hedeflediklerini dile getiren Necmettin Aydın, “Deniz ulaşımında farklı bir bakış açısı ile, kamu menfaatinin korunup kollandığı, sağlıklı bir rekabet ortamı ile deniz ulaşımına kalite getirildiği bir sürecin başlangıcındayız” dedi.

‘İDO ile rekabete hazırız’

Hat izni alınır alınmaz seferlere başlanacağını, bunun dışında herhangi bir hukuki ve idari engel bulunmadığını belirten Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, daha sonra şunları söyledi: “2000 yılında başlattığımız çalışmalarımızda sona geldik. Eskihisar-Tavşanlı hattındaki deniz taşımacılığı için tüm teknik, idari ve yasal süreç gerektiği şekilde tamamlanmıştır. İzin ve belgelerin tamamı alınmıştır. Ankara nezdindeki girişimlerimizin en kısa sürede sonlandırılmasına çalışıyoruz. Eskihisar-Tavşanlı arasında yaşama geçirmeyi planladığımız deniz taşımacılığı ile vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldıracağız.”
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]