YALOVA’YA KAPALI YÜZME HAVUZU

Güldaniye SOFU

 

Yalova’nın uzun yıllardır büyük eksikliklerinden birisi olan kapalı yüzme havuzu sorunu artık ortadan kalkıyor. Yalova Belediyesi modern bir kent haline getirmeyi hedeflediği Yalova’ya kapalı bir yüzme havuzu kazandıracak..

 

2003 yılında hizmete açılan ve sonrasında yaz sezonunun gözde mekanlardan biri olarak dikkat çeken Belediye Açık Havuzu artık kış aylarında da hizmet verecek. Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde bulunan ve yaz aylarında hafta içi bayanların kullandığı yüzme havuzu yılın her günü kullanılacak hale getirilecek. Yüzme havuzunun kapatılması için proje çalışmalarını başlatan Yalova Belediyesi havuzun kışın da etkin olmasını sağlayacak. Kısa sürede tamamlanacak çalışmalarla yüzme havuzu kapalı hale gelecek ve yaz kış halkın havuzdan yararlanması sağlanacak.

Açıldığı günden beri yoğun talep gören Yalova Belediyesi Yüzme Havuzunda yapılan çeşitli aktivitelerle havuza gelenler aynı zamanda eğleniyor. Akşamları nişan, düğün, sünnet gibi cemiyetler içinde kiralanabilen havuzda gerçekleştirilen nezih ortam törenlere katılanların unutulmaz anıları arasında yerini alıyor. Ayrıca tüm bunların yanı sıra havuzda talebe göre ücretli olarak yüzme kursu da veriliyor.

 

SOSYAL YAŞAM ALANI

Ayrıca, yine Yalova Belediyesi projelerinden birisi olan Gazi Osman Paşa, Mustafa Kemal Paşa ve İsmet Paşa Mahalleleri Sosyal Yaşam Alanı belediye havuzunun hemen arkasında yer alıyor.

Endüstri Meslek Lisesi’nin hemen yan tarafı olan ve deprem sonrasında depremzede vatandaşların kaldığı prefabrik evlerin yerine bu alanda 700 metrekare Kapalı Spor Salonu, Çocuk Oyun Parkı, Yürüyüş Alanları, Mini Futbol Sahası, Açık Voleybol ve Basketbol Sahası ile Yetişkin Spor Alanı yapılacak. Projesi Belediye tarafından hazır hale getirilen çalışma Gazi Osman Paşa, Mustafa Kemal Paşa ve İsmet Paşa Mahallesi sakinlerine hizmet vermeyi amaçlıyor.
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]