YALOVA’DA İNŞAAT SEKTÖRÜ CANLANDI

Ayşegül ÖZ

 

Yalova’daki inşaat sektöründe diğer yıllara oranla ciddi anlamda artış gördüğünü söyleyen işadamı Abdullah Şakar, ilerleyen yıllarda şehirdeki arsaların pah biçilmez bir değer kazanacağını söyledi.

 

Yalova’da inşaat sektörünün giderek canlandığını söyleyen işadamı Abdullah Şakar, “İnşaatçılar artık kabuğunu kırdı ve her geçen gün yeni yeni konutlar yükseliyor. Yalova’da inşaat sektörü her geçen gün canlanıyor” dedi.

 

Yalova’da inşaat sektörünün canlanmasını üniversite, fabrika ve yapılacak olan çevre yoluna bağlayan işadamı Abdullah Şakar, “Yalova’da inşaat sektöründe yüzde 90 oranında artış görüldü. Emlak sektöründe ise daha çok arsalar ilgi görüyor. Üniversite, fabrika ve yapılacak olan çevre yolu ile arsalara ciddi oranda talep arttı. Şuan Safran yolunda bulunan kiralık evlerin yüzde 75’i öğrenciler tarafından tutuldu. Üniversite ile beraber emlakçıların yüzü güldü. Kış aylarında olmamıza rağmen sektör canlılığını yitirmedi” dedi.

 

‘Gaziosmanpaşa Mahallesi’ne ilgi büyük’

Yalova’da en çok arsa talebini Gaziosmanpaşa Mahallesi’nin gördüğünü söyleyen Şakar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yalova’da en çok Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki arsalar ilgi görüyor. Onun dışında Çiftlikköy Sahil Mahallesi, Hacımehmet Ovası en çok ilgi gören diğer yerler arasında. Yalova’da en iyi yatırım arsaya yapılıyor. Arsa fiyatlarının metre karesi şuan 150 ila 600 TL. arasında yer ve konuma göre değişiyor”..
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]