Okullar arası ‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’ yapıldı

Mehmet Ali CANTÖRÜN

 

İstiklal Marşı'nın kabulünün 89. yıldönümü sebebiyle Çınarcıkta okullar arası en güzel İstiklal Marşı okuma yarışması düzenlendi.

Hüdaverdi Aydın İlköğretim Okulu Spor Salonu'nda düzenlenen programa, Çınarcık Milli Eğitim İlçe Müdürü Necmettin Öner, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cavit Demirezen, Harun Alpar Canatar, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Öner’in konuşmasının ardından ‘İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması’ başladı. Yarışmaya ilköğretim okullarından 14, liselerden ise 6 öğrenci katıldı. Jüri üyelerinin yarışmaya katılan öğrenciler arasında derecelendirme yaparken  zor anlar yaşadığı gözlerden kaçmadı.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

Liseler arasında yapılan yarışma sonuçlarına göre; Çınarcık Çok Programlı Lisesi öğrencisi Hatice Baloğlu ve Gazi Mustafa Kemal Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Hüsna Çakıroğlu birinciliği, Çınarcık Çok Programlı Lisesi öğrencisi Selin Köse ikinciliği, Çok Programlı Lisesi öğrencisi Aykut Özaltın ise üçüncülüğü elde etti.

İlköğretim okulları arası yarışma sonuçlarına göre; Fürizan Kınal İlköğretim Okulu öğrencisi Nurgül Er birinciliği, Esenköy İlköğretim Okulu öğrencisi Özge Karabaş ikinciliği, Hüdaverdi Aydın İlköğretim Okulu Öğrencisi İrem Naz Deveci ve Çınarcık İlköğretim Okulu öğrencisi Mervenur Günaydın üçüncülüğü aldı.

İstiklal Marşı’nın on kıtasını şiir olarak okuyan, Koru İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencileri Beyzanur Başkan, Elçin Başkan, Betül Çiçek ve Öykü Çallı izleyicilerin duygusal anlar yaşamasına ve gözyaşlarına neden oldu.

Yarışmada ilk üçe giren öğrenciler, ‘İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma programından sonra ödüllerini aldı.

 
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]