Muhtarlık seçimleri Pazar günü

HABER / Resul MORGÜL

 

Yalova genelinde çeşitli nedenlerle boşalan 2 mahalle muhtarlığı ile yeni kurulan 4 mahalle de bu Pazar günü seçim yapılacak.

 

Yalova merkezdeki Bayraktepe, Dere, Adnan Menderes Mahalleleri ile Çiftlikköy’de 500 Evler Mahallesi adıyla oluşturulan 4 mahalle muhtarlığının yanı sıra, çeşitli nedenlerle boşalan Paşakent, Kurtköy’de 3 Haziran 2012 Pazar günü muhtarlık seçimleri yapılacak.

KAZANSA DA KAYBETSE DE MUHTAR..

Pazar günü yapılacak seçimlerin en ilginç adaylarından biri hiç şüphesiz Bağlarbaşı Muhtarı Faize Kahraman. O seçilse de, seçilmese de muhtar.

Bağlarbaşı Mahallesi’nin muhtarı iken mahallesi ikiye bölünen Kahraman, yapılacak seçimlerde yeni oluşturulan Dere Mahallesi’nde muhtar adayı. Kahraman seçimi kazanması halinde Dere Mahallesi’nin muhtarı olacak. Yok, kaybederse yine Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarlığı görevine devam edecek.

“Önemli olan hizmet etmek” diyen Kahraman, “Muhtarı olduğum mahalle ikiye bölününce benim yaşadığım ev de, Dere Mahallesi’nde kaldı. Bu yüzden Dere Mahallesi Muhtarlığı’na aday oldum. Ama kaybetmem halinde yasal olarak, Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarlığı görevime devam edebilme hakkım var. ‘Dere Mahallesi’nden aday olma, bizim mahallede kal’ diyen çok kişi oluyor. Hangi mahalle de olursam olayım, herkese kapım sonuna kadar açık. Bağlarbaşı da Dere Mahallesi’de benim mahallem. Benim içinde mahallelerim içinde hayırlısı ne ise o olsun” dedi.

 
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]