‘Mobilya sektörü canlandı’

Haber/Ayşegül ÖZ

Umum Ağaç İşleri Mobilya ve Döşemeciler Odası Başkanı İbrahim Toğan, “Düğün sezonu bu yıl mobilya sektörünü canlandırdı. Sektör geçen yıla oranla çok daha iyi ve hareketli” dedi.

 

Kredi kartıyla alışverişin ilimizde çok fazla olduğunu söyleyen İbrahim Toğan, “Vatandaş nakit yerine kredi kartıyla alışveriş yapmayı tercih ediyor. Bu durumda esnafta nakit para sıkıntısı yaşıyor. Bu yıl mobilyacılarımızın başlattığı kampanyalar sayesinde satışlarda artış görüldü diyebiliriz. Üniversitemizin de açılması mobilya sektörüne de olumlu katkı sağlıyor. Yurtta değil de evde yaşamayı tercih eden öğrencilerimiz mobilya ihtiyacını buradan temin etmesi sektöre de büyük girdi sağlıyor” diye konuştu.

‘Çıtamızı yükseltiyoruz’

Modellerin gittikçe arttığını ve bu sektörün de kendini yenilediğini ifade eden İbrahim Toğan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Mobilya fiyatları geçen yılki fiyatları ile neredeyse aynı. Büyük emeklerle mobilyayı adeta işleyen emekçilerimiz de işlerden memnun. İnşaat sektörü ile hareketlenen mobilya sektörü ilerleyen günlerde çok daha gelişecek” dedi.

‘Üyelere duyuru!’

Oda Başkanı İbrahim Toğan, ekonomik kriz yaşayan reel sektörün içerisinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmesine yönelik aidatları hatırlatarak, ilk taksitlerin 15 Eylül,  ikinci taksitlerin de 1 Ekim’e kadar ödenmeleri gerektiğini söyledi.

 

 

 
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]