DÜNYANIN EN İYİ HAFIZLARI YALOVA’DA YETİŞECEK

Tayfun DEMİREL

 

Kadıköy Adalı Hafız Ahmet Hızal Hoca’yı Anma ve Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğrencilerinin 3. Dönem İcazet Merasimi, dünyanın önde gelen 40 hafızının katılımı ile gerçekleştirildi. Kursun Kurucu Vakıf Başkanı Reşat Sözen’in açılış konuşmasını yaptığı merasime Ahmet Hızal’ın can dostu olan Hasan Işık da katıldı..

 

Kadıköy Beldesi içerisinde bulunan Erkek Yatılı Kur’an Kursu bahçesinde organize edilen ve oldukça yoğun bir davetli topluluğunun katılımı ile yapılan merasim, Kadıköy Adalı Hafız Ahmet Hızal Erkek Yatılı Kur’an Kursu Kurucusu Reşat Sözen’in açılış konuşmasını yapması ile başladı. 4 yıl önce kurulmuş olan hafızlık okulunda toplam 26 hafızın mezun olduğunu söyleyen Sözen, dünyanın en iyi hafızlarını burada yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyerek, “Şu anda 48 öğrenciden oluşan kursumuz dünyadaki en iyi hafızları yetiştirmeyi hedefliyor. Hafızlarımızı 3 yılda yetiştiriyoruz. Burada eğitim gören öğrencilerimiz hem okullarını hem hafızlıklarını tamamlamış olabiliyor” dedi.

AK Parti Yalova İl Kurucusu aynı zamanda eski il başkanlarından olan Reşat Sözen, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Burada yetiştirmiş olduğumuz hafızlarımızın içinde Yalova İmam Hatiplilerarası Türkiye birincisi, hafızlıkta güzel okumada ise Türkiye ikincisi ve 2009 Türkiye birincisi ve aynı hafızın dünya altıncılığı var. Yalova’nın Kadıköy beldesini dünyadaki en başarılı hafızları yetiştirmesi yönü ile duyurmaya niyetliyiz. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon her yıl haziran ayının ilk cumartesi günü yapılacak. Reşat Sözen olarak Yalova halkının hafız adaylarını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Daha sonra törene katılan Yalova İl Müftüsü Muhittin Sarıkaya, yaptığı kısa konuşmada tüm öğrencilere başarılar dileyerek törenin İcazet Merasimi bölümüne geçildi.
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]