6 KİŞİYE MAHKEMEDEN TUTUKLAMA ÇIKTI..

Güldaniye SOFU

 

Çınarcık’taki cinayetlerle ilgili yakalanan 18 kişi dün Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.. Şüpheli şahıslardan 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi..

 

29 Ağustos 2009 tarihinde Çınarcık İlçesi Teşvikiye Beldesi’nde meydana gelen ateşli silahla disko sahibi Cemil Kandemir isimli şahsın öldürülmesi ve 16 Ağustos 2010 tarihinde yine Çınarcık ilçesi Yeni Nato Yolu kenarında meydana gelen Murat Aktı ve Murat Koç isimli şahısların ateşli silahla öldürülmeleri olayları ile alakalı olarak faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması ve faillerinin yakalanması için eş zamanlı olarak Yalova, Kocaeli, Bursa, Düzce ve İstanbul illerinde yapılan operasyonlarda olayla ilgisi oldukları değerlendirilen; V.K., A.K., Y.E., V.Ç., U.G.S., Y.H.M., M.F.Ö., Z.İ., V.D., B.Y., M.K., S.M., L.D., E.C., E.G., Ş.D., İ.D. ve E.A. isimli toplam 18 şahıs 20 Şubat günü yakalandı.

Yapılan aramalarda; 1 adet ruhsatsız tabanca, 28 adet dolu fişek, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler dün Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. 

Mahkemeye çıkarılan şüpheli şahıslardan altısı tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Copyright © HABERCİ GAZETESİ

İsmet Acar Caddesi 40/A Yalova | Telefon 0.226 814 13 32 - Fax: 0.226 811 03 00
[email protected]